8.7.2019

Kesän kolmansissa viikkokisoissa viileää kesäsäätä uhmasi 58 reipasta urheilijaa! Alla jännittävä cup-tilanne. Vielä viimeinen kisa jäljellä (15.7.2019).

T13 iloiset tytöt

9-vuotiaat keihäänheitossa

T5 40 m

1. Lilja Tuomela 10,0h

2. Emilia Tuomela 11,2h

3. Neea Ohramaa 11,3h

4. Ellen Piispanen 11,5h

5. Mai Pirttimäki 12,3h

5. Hulda-Hannele Herrala 12,3h

7. Kerttu-Kaarina Herrala 12,7h

8. Tyyne Niemi 13,8h

 

P5 40 m

1. Jalo Kantonen 8,7h

2. Peetu Matintupa 10,1h

3. Väinö Hämäläinen 10,7h

4. Miki Sänkiaho 10,9h

5. Mikael Pitkänen 12,8h

6. Eliel Kallio 13,2h

7. Roope Jokela 14,3h

8. Leevi Yli-Mannila 15,1h

9. Niklas Rintamäki 18,6h

10. Väinö Yli-Sikkilä 23,2h

 

T7 40 m

1. Hilja-Henna Herrala 8,4h

2. Linnea Piispanen 7,9h

3. Lumi Ylitalo 8,8h

4. Meimi Lillstrang 9,2h

5. Emma Rintala 9,4h

5. Elsa TImonen 9,4h

7. Adele Turja 9,9h

8. Aino-Maria Myllymäki 10,0h

8. Alexandra Kantola 10,0h

10. Bea Hyvärinen 10,5h

11. Adele Kallio 10,7h

Lumia Piispanen 7,9h (T9)

 

T7 Pituus

1. Linnea Piispanen 2,42 m

2. Emma Rintala 2,07 m

3. Meimi Lillstrang 1,76 m

4. Hilja-Henna Herrala 1,75 m

5. Elsa Timonen 1,71 m

6. Aino-Maria Myllymäki 1,64 m

7. Bea Hyvärinen 1,46 m

8. Adele Turja 1,41 m

9. Adele Kallio 1,02 m

Lumia Piispanen 2,50 m (T9)

 

P7 40 m

1. Joel Hallapuro 8,3h

2. Rasmus Urpilainen 8,7h

3. Saku Luoma 8,8h

4. Leo Ohramaa 8,9h

5. Jaakob Onditi 9,5h

6. Miska Sänkiaho 12,8h

 

P7 Pituus

1. Rasmus Urpilainen 2,21 m

2. Leo Ohramaa 2,13 m

2. Jaakob Onditi 2,13 m

4. Joel Hallapuro 1,75 m

5. Saku Luoma 1,59 m

6. Miska Sänkiaho 1,19 m

 

T9 60 m aitajuoksu

1. Loviisa Saari 15,2h

2. Meri Yli-Sikkilä 15,4h

3. Jessica Ollila 15,6h

4. Helmi-Helena Herrala 16,1h

 

T9 Keihäs (400 g)

1. Helmi-Helena Herrala 8,21 m

2. Meri Yli-Sikkilä 5,27 m

3. Jessica Ollila 4,25 m

4. Loviisa Saari 2,30 m

 

P9 60 m aitajuoksu

1. Samuel Kuoppa-Aho 15,4h

2. Elias Onditi 15,6h

3. Matias Herrala 15,8h

4. Johannes Takala 17,8h

5. Lauri Myllymäki 18,1h

 

P9 Keihäs (400 g)

1. Samule Kuoppa-Aho 11,10 m

2. Matias Herrala 10,40 m

3. Elias Onditi 8,35 m

4. Lauri Myllymäki 6,55 m

5. Johannes Takala 6,40 m

 

T11 60 m aitajuoksu

1. Viola Takala 12,2h

2. Aada Piispanen 12,7h

3. Emilia Kivimäki 13,9h

4. Rilla Urpilainen 16,7h

 

T11 Pituus

1. Aada Piispanen 3,30 m

2. Viola Takala 3,18 m

3. Emilia Kivimäki 3,10 m

4. Rilla Urpilainen 2,33 m

5. Unna Timonen 2,18 m

 

P11 60 m aitajuoksu

1. Jere Ollila 13,8h

2. Julius Pakka 13,9h

3. Christopher Onditi 16,5h

 

P11 Pituus

1. Jere Ollila 3,23 m

2. Julius Pakka 2,87 m

3. Christopher Onditi 2,44 m

 

T13 60 m aitajuoksu

1. Sara Vuorela 10,6h

2. Ilona Takala 10,8h

3. Katariina Leppäaho 10,9h

4. Seliina Kuoppa-Aho 11,6h

5. Emmi Piispanen 13,2h

 

T13 Pituus

1. Ilona Takala 4,21 m

2. Seliina Kuoppa-Aho 4,17 m

3. Sara Vuorela 3,89 m

4. Emmi Piispanen 3,77 m

5. Katariina Leppäaho 3,67 m